Test krwiodawców

 Galeria19 litrów krwi oddali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach akcji „Dar krwi - darem życia”. Młodzież do oddawania krwi na specjalnie zorganizowanych spotkaniach zachęcali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Młodzież wykazała spore zainteresowanie akcją – mówił Witold Bierła, wicedyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie. - Na listę potencjalnych krwiodawców zapisało się około 100 uczniów. Oddać krew przyszło 55. Niestety, u 14 spośród nich stwierdzono różnego rodzaju przeciwwskazania. Bez wątpienia ta akcja stanowiła doskonałą szkołę wrażliwości. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezcennym darem jest krew, jak wielu ludziom mogą pomóc dzięki swej postawie - dodaje Bierła. Każdemu krwiodawcy przy okazji akcji oznaczono grupę krwi oraz wykonano test na obecność wirusa HIV i wirusa żółtaczki.

Źródło

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!