Wystawa prac Olgierda Futomy w Jarocinie

Wystawa prac Olgierda Futomy w Jarocinie

 29 lutego 2008 roku w holu kina „Echo” w Jarocinie w ramach cyklu Świat w Jarocinie organizowanych przez Stowarzyszenie JAROCIN XXI odbyło się otwarcie wystawy fotografii Olgierda Futomy - malarza, grafika, autora muzyki oraz plakatów do przedstawień teatralnych. Na ekspozycji znalazły się czarno – białe zdjęcia pokazujące niezwykłe islandzkie krajobrazy. Na tej nordyckiej wyspie autor mieszkał przez dwa lata. Poznał wtedy surowy klimat Islandii oraz zwyczaje i mentalność jej mieszkańców. Swoimi wrażeniami podzielił się podczas spotkania w Cafe Kadr.

Olgierd Futoma pochodzi z Jarocina. W 1993 roku ukończył technikum mechaniczne w naszej szkole, następnie studiował na Wydziale Artystycznym w Kaliszu. Odbył również stypendium w Paryżu u Pawła Jocza, rzeźbiarza polskiego pochodzenia. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw swoich prac plastycznych. Współpracował z teatrami w Kaliszu, Koszalinie, Rzeszowie. Był autorem muzyki m. in. do takich spektakli jak: „Miejsce miłosierdzia” Neil Labuje (Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie), „Małe zbrodnie małżeńskie” Erica Emanuela Schmitta (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie), „Pan Poduszka” Martina McDonagh’a (Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu).

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!