Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski z okazji Roku Zbigniewa Herberta

 28 marca 2008r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się konkurs recytatorski poświęcony poezji Zbigniewa Herberta. Konkurs przygotowały nauczycielki - bibliotekarki: Agnieszka Solińska, Jolanta Węclewska i Anna Raczkowska w nowoczesnej bibliotece szkoły. Polonista Władysław Piotrowski krótko scharakteryzował poezję twórcy Pana Cogito, wprowadzając publiczność w odbiór utworów Wielkiego Klasyka. Następnie zaprezentowali się uczniowie recytujący wybrane przez siebie utwory, nagradzani za każdym razem przez publiczność gromkimi brawami.

Jury w składzie: Arleta Krygier-Rybczyńska, Władysław Piotrowski i Sławomira Leśnierowska wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zajął Patryk Nowaczyk z klasy II TNA. Uczeń pięknie wyrecytował utwór inc.: „Chciałbym opisać”.

II miejsce wywalczyła Aleksandra Marcinowska z klasy II LOWA, która dojrzale wyrecytowała wiersz pt.: „Pan Cogito o cnocie”.

III miejsce zajął Krzysztof Lewiński z klasy II LOWA, który przekonująco przedstawił utwór pt.: „Mój ojciec”.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu – dyplomy uczestnictwa.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!