Igłą malowane

Wyhaftowały I miejsce

Uczennice IV klasy technikum odzieżowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie: MAGDALENA NAWROT oraz MARCELINA SZCZEPANIAK 4 kwietnia 2008 zajęły I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w XI Ogólnopolskim i V Międzynarodowym Konkursie Igłą malowane.

Była to kolejna edycja tego turnieju organizowana przez Zespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Dziewczęta pod opieką pani Izabeli Kolanowskiej przygotowały kolekcję zatytułowaną Ludowe inspiracje, na którą złożyły się haftowane płaszcze oraz żakiety. Stworzony przez nie styl ma charakter eklektyczny. Uczennice wykorzystały w swoich pracach hafciarskie style ludowe pochodzące z różnych regionów Polski. Jak widać nowatorskie podejście do ludowej tradycji znalazło uznanie znawców sztuki rękodzielniczej.

Jury w pokonkursowych refleksjach zwróciło uwagę na precyzję pomysłowość i profesjonalizm autorów, a także na wysoki poziom artystyczny zaprezentowanych prac.

Sukces Magdy i Marceliny wydaje się tym większy, że dziewczęta brały udział w konkursie pierwszy raz, choć haftem pasjonują się od wielu, wielu lat.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!