Turniej Motoryzacyjny

OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY

ELIMINACJE REJONOWE

W dniu 30 kwietnia 2008r. drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięła udział w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbyły się w Zespole Szkół Samochodowych w Kaliszu.

W turnieju wzięły udział drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z rejonu byłego województwa kaliskiego.

Uczestnicy konkursu zmagali się z następującymi konkurencjami:

- test z Prawa o Ruchu Drogowym,

- udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej poszkodowanym w wypadkach,

- umiejętność obsługi motoroweru,

- jazda sprawnościowa motorowerem,

- jazda sprawnościowa samochodem.

Najbardziej widowiskowa okazała się konkurencja jazdy sprawnościowej motorowerem i samochodem. W czasie jazdy samochodem uczestnicy musieli pokonać w jak najkrótszym czasie wyznaczony trasę. Na pokrywie silnika pojazd miał zamocowany metalowy talerz, na którym została umieszczona piłka tenisowa. Zawodnik musiał tak pokonywać trasę, aby piłka nie spadła z talerza, co okazało się bardzo trudne.

W wyniku ostatecznej klasyfikacji drużyna ZSP nr 2 w Jarocinie pod opieką Zbigniewa Rychtera w składzie: Michał Dobroś, Krzysztof Konieczny oraz Roman Porzuckowiak zajęła V miejsce.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!