Diecezjalny Konkurs Recytatorski

Recytowali utwory religijne

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie w marcu 2008 roku odbył się szkolny etap VII Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Bądźmy uczniami Chrystusa. W eliminacjach wzięli udział uczniowie liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym – podopieczni ojca Marka Janusa – kapelana wojskowego. Młodzież recytowała m. in. wiersze Jana Pawła II, Zbigniewa Herberta, Jana Twardowskiego oraz utwory prozatorskie (m. in. Pamięć i tożsamość Jana Pawła II, Dzienniczek siostry Faustyny, Ewangelia św. Jana,). Laureatami zostali: Krzysztof Lewiński, Aleksandra Marcinowska, Estera Rybka.

Laureaci eliminacji szkolnych wzięli udział w etapie rejonowym, który odbył się w Jarocinie 28 kwietnia 2008 w kościele p.w. św. Antoniego. Do Jarocina przyjechało w sumie 30 uczestników w trech kategoriach wiekowych. W skład jury weszli Maria Wawrzyniak prezezs oddziału Akcji Aktolickiej, Marian Rybicki z Kalisza oraz Hanna Parysek – uczennica ZSP nr 2 w Jarocinie. Do przesłucha finałowych, które odbęda się w Odolanowie 14 maja 2008 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowali się: z Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych nr 2 w Jarocinie Aleksandra Marcinowska, Estera Rybka i Krzysztof Lewiński oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie: Adrianna Kardes i Agnieszka Ratajczak.

Oni też będą reprezentowali szkołę w etapie rejonowym konkursu. Jury w uzasadnieniu werdyktu zwróciło uwagę na dojrzałość w wyborze tekstów oraz głęboką wrażliwością uczestników konkursu.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!