Wycieczka

Wycieczka do zakładu WIX-FILTRON

W dniu 24 kwietnia 2008r. uczniowie klasy If i IIIf uczący się w naszej szkole w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych wraz z opiekunami Katarzyną Uniejewską i Zbigniewem Rychterem uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do zakładu WIX-Filtron w Gostyniu.

W ramach zwiedzania uczniowie zapoznali się z historią zakładu jako wiodącego producenta filtrów na rynku polskim. Zobaczyli proces technologiczny wytwarzania różnych rodzajów filtrów oraz magazyny do ich przechowywania. Zwiedzili także laboratorium, w którym filtry przechodzą próby i testy w celu potwierdzenia ich wydajności i wytrzymałości.