Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej - to polskie święto obchodzone 14 października. Zastąpił on tradycyjny Dzień Nauczyciela. Na dzień ten przypada rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty.

13 października 2008 r. o godzinie 13 grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przygotowała pod kierunkiem nauczycieli uroczystą akademię.

Oprócz dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji, emerytów, uczniów i rodziców, obecni byli na naszej akademii przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jarocinie: pan Przemysław Musielak, wicestarosta jarociński, pan Leszek Mazurek, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, pan pułkownik Marian Borowiak, dowódca 16 Batalionu Usuwania Zniszczeń Lotniskowych, pan Antoni Regulski, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Wszyscy pracownicy naszej szkoły usłyszeli z ust szanownych gości wiele słów uznania i wdzięczności za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia.

Podczas akademii uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych. Przemiła atmosfera towarzysząca uroczystości i przepiękny, słoneczny dzień - wprawił wszystkich uczestników akademii w znakomity nastrój.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd