90 rocznica Powstania Wielkopolskiego

 W dniu 8 listopada 2008r w Jarocinie odbyły się uroczystości związane z obchodami 90 rocznicy powstania wielkopolskiego.

Uroczystości rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele ojców franciszkanów, w której uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Jarocina, delegacje pocztów sztandarowych Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas uroczystości obecna była także Kompania Honorowa 16 batalionu Usuwania Zniszczeń Lotniskowych w Jarocinie. Młodzież klas Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym pełniła służbę liturgiczną w kościele. Podczas kościelnych uroczystości młodzież LOW wręczyła biskupowi polowemu Wojska Polskiego Tadeuszowi Płoskiemu album prezentujący działania podejmowane przez młodzież od roku 2006, czyli od momentu powołania do istnienia tego typu szkoły.

W jednostce wojskowej w Jarocinie młodzież klas LOW złożyła wieniec od mieszkańców Jarocina. Zaproszeni goście mogli także obejrzeć pokaz specjalistycznego sprzętu remontowo-budowlanego wykorzystywanego w realizacji swoich programowych zadań.

Na jarocińskim rynku odbyła się dalsza część uroczystości zgodna z ceremoniałem wojskowym. Odczytany został m.in. Apel Poległych – upamiętniających śmierć Polskich Bohaterów walczących w wielu bitwach na różnych frontach. Zgromadzeni goście oraz mieszkańcy Jarocina mogli podziwiać pokaz musztry paradnej i posłuchać pieśni wojskowych w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!