Obchody rocznicy odzyskania niepodległości

 W interesujący sposób uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie obchodzili rocznicę odzyskania niepodległości.

W zasadzie był to zaplanowany „dzień patriotyczny”, który rozpoczął się uroczystym apelem o tematyce związanej z 11 listopada 1918 roku. Tę część prowadziło dwoje uczniów – Wioletta Kobusińska z klasy II THB oraz Przemysław Jerzyniak z klasy I TE. Całość w ciekawy sposób uzupełniała prezentacja multimedialna przygotowana przez Bartosza Pomykaja z klasy III TENB oraz oprawa muzyczna w wykonaniu księdza Grzegorza Mączki.

Uczniów przygotowała polonistka – pani Maria Adamczak.

Tę część poświęcono wyjaśnieniu znaczenia symboli narodowych, odpowiedzi na pytanie „czym jest Ojczyzna”; odśpiewano także wspólnie hymn Polski.

Niewątpliwą atrakcją tego dnia był przyjazd św. Marcina na siwym koniu – jest to patron Jarocina, poza tym w tradycji Wielkopolski wiąże się z nim kilka ciekawych historii i legend.

Obchody rocznicy 11 listopada nie mogły też obyć się bez tradycyjnych rogali, których skosztować mogli uczniowie. Przez cały dzień ze szkolnego radia „Dwójka” można było słuchać pieśni patriotycznych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd