Z myślą o bezpieczeństwie

Spotkania z rodzicami rozpoczęły akcję jarocińskiej Policji i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W miesiącu październiku br. jarocińska Policja odnotowała zdarzenia drogowe, w których uczestniczyli młodzi ludzie, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Analiza zaistniałych wypadków i kolizji świadczyła o tym, że młodzi kierowcy i piesi często lekceważą podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Dlatego Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie postanowiły przeprowadzić cykl spotkać z młodzieżą i ich rodzicami poświęcony tematowi bezpieczeństwa na drogach.

W dniu 7 listopada br. rodzice spotkali się z młodszym aspirantem Aleksandrem Szczepańskim z jarocińskiej Policji. Tematem prelekcji było bezpieczne poruszanie się młodzieży, a szczególnie młodych kierowców po drogach powiatu jarocińskiego.

Rodzice z trzydziestu sześciu klas obecni na spotkaniach otrzymali ulotki informacyjne.

Aleksander Szczepański

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!