Góra Grosza

W dwójce znów sypnęli…groszem. W dniach 24.11-05.12 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wzięli udział w akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Akcja organizowana była po raz dziewiąty. I w tym roku nasza szkoła wzięła udział w zbiórce monet groszowych, które choć mało znaczące, usypane w pokaźną „górę grosza”, mogą przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnej przyczyny zostały odseparowane od domu rodzinnego.

W tym roku w wyniku zbiórki zebrano 6305 monet groszowych o łącznej wadze prawie 15kg, co dało kwotę 260,82 PLN. Kwota nie jest może imponująca, ale na pewno będzie pomocna w realizacji końcowego celu – pomocy dzieciom z domów dziecka oraz tworzeniu nowych rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanie rodzin zastępczych.

Grzegorz Klonowski