Konkurs Papieski

„Wy jesteście przyszłością świata!
Wy jesteście nadzieją Kościoła!
Wy jesteście moją nadzieją! (…)”

Jan Paweł II w trakcie swojego pontyfikatu wielokrotnie podkreślał niesamowitą wartość młodych ludzi, potęgę ich pasji i młodzieńczego żywiołu. Odpowiedzialność stworzenia trwałych i prawdziwych fundamentów przyszłości powierzył właśnie Wam – Młodym XXI wieku. Dlatego też Konkurs Papieski „Papież o Młodych, Młodzi o papieżu” ma uzmysłowić młodym Polakom wagę tego zadania, potrzebę ich żywego i odpowiedzialnego zaangażowania w procesie kształtowania świata.

Ma on na celu rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu krakowskiego kardynała, naszego rodaka oraz charyzmatycznego papieża Jana Pawła II. Jest on swoistą lekcją historii i patriotyzmu, inicjatywą kształtującą twórcze myślenie oraz możliwością skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem Jana Pawła II.

Konkurs stwarza również szansę ugruntowania i uporządkowania własnego spojrzenia na świat. Inicjatywa Instytutu Tertio Millennio jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Papieża Polaka. Niech ten niesamowity dar, jakim jest Młodość, będzie czasem refleksji i rozwoju, który zaowocuje w przyszłości.

Regulamin konkursu i wszystki informacje znajdziecie tutaj.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd