Otwarcie pracowni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

6 marca 2009 roku w ZSP nr 2 w Jarocinie miała miejsce wyjątkowa uroczystość – otwarcie trzech pracowni. Stało się to możliwe dzięki wspólnemu dofinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego w Jarocinie, banku PKO BP SA oraz Rady Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie.

Otwarcie zaszczycili między innymi:

- Stanisław Martuzalski – Starosta Jarociński,

- Przemysław Musielak – wicestarosta,

- Jacek Jędrzejak – skarbnik powiatu Jarocińskiego,

- Leszek Mazurek – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych,

- Paweł Jachowski – dyrektor PKO BP o/Jarocin,

- Irena Jędrzejak – przedstawiciel PKO BP,

- Jolanta Kaczmarek – przewodnicząca Rady Rodziców

Wraz z dyrektorem szkoły dokonali aż trzykrotnego przecięcia wstęgi do pracowni elektryczno – elektronicznej, mechanicznej oraz ekonomicznej. Ojciec Marek Janus poświęcił nowe pomieszczenia, a opiekunowie wyjaśniali obecnym gościom sposób funkcjonowania pracowni, prezentowali pomoce naukowe oraz informowali o kosztach przeznaczonych na poszczególne sale. Łączny koszt urządzenia sal i zakupu pomocy wyniósł około 60 tysięcy złotych, z czego znaczna część pochodziła ze środków Starostwa Powiatowego w Jarocinie. PKO BP SA przeznaczył na funkcjonowanie pracowni 4 tysiące złotych. Rada Rodziców na doposażenie pracowni elektronicznej przeznaczyła 3 tysiące złotych.

Goście dostrzegli potrzebę ciągłego wyposażania pracowni i wsparcia przy zakupie nowych pomocy naukowych, które umożliwią kształcenie fachowców – tak bardzo potrzebnych na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Wszyscy zgodnie zauważyli, że trzeba szukać nowych kierunków kształcenia oraz modernizować bazę dydaktyczną szkoły, by nadążać za postępem technologicznym.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!