Góra Grosza 2009 - finał

W dniach od 23 IX do 04 XII 2009r uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wzięli udział w akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Akcja zorganizowana została po raz dziesiąty. W wyniku akcji zebrano w naszej szkole 5183 monety groszowe o łącznej kwocie 184,63 zł. Kwota nie jest może imponująca, ale na pewno będzie pomocna w realizacji końcowego celu. Usypane w pokaźną „górę grosza”, mogą przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnej przyczyny zostały odseparowane od domu rodzinnego.

W zeszłym roku udało się uzbierać w całej Polsce w groszakach ponad 2 499 969, 66 zł.

Niech nasz grosz wywoła uśmiech na twarzach dzieci.