Dni otwarte

26 i 27 lutego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie otworzył swoje drzwi przed uczniami gimnazjów. Jeszcze nigdy jarocińska „Dwójka” nie gościła w swoich murach tak licznej rzeszy gimnazjalistów. Szkołę odwiedziło blisko 600 gimnazjalistów z 30 szkół z powiatów: jarocińskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego, wrzesińskiego, średzkiego i gostyńskiego. Młodzież witał osobiście dyrektor szkoły – Witold Bierła. Nasza szkoła jest szkołą dla każdego – mówił dyrektor ZSP nr 2 – Znajdą tu swoje miejsce zarówno ci, którzy chcą w przyszłości podjąć studia, jak i ci, którzy myślą o szybkim zdobyciu zawodu i usamodzielnieniu się. Czekają na was nowoczesne pracownie przedmiotowe i pełni pasji nauczyciele. W naszej szkole na pewno nie będziecie narzekali na nudę, przeżyjecie wiele ciekawych chwil. Panuje u nas wyjątkowa atmosfera. Tu naprawdę warto się uczyć.

Nauczyciele przedstawili ofertę edukacyjną szkoły. Młodzież dowiedziała się, jakie umiejętności nabędzie w technikum hotelarskim, elektrycznym, elektronicznym, mechanicznym i pojazdów samochodowych oraz jakie studia będzie mogła podjąć w przyszłości lub gdzie może znaleźć pracę. Nauczyciele odpowiadali również na pytania dotyczące nauki w liceum z przysposobieniem wojskowym. Na pytania zainteresowanych nauką w liceum policyjno – prawnym odpowiadał aspirant Aleksander Szczepański z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. W spotkaniu uczestniczyła również Alina Krawczyńska z Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie, która zaprezentowała gimnazjalistom bogatą ofertę praktyk dla zainteresowanych nauką w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Przed uczniami gimnazjów swoje drzwi otwarły również jarocińskie zakłady pracy: Auto – Dutkiewicz, JAFO, Pizzeria Stodoła, piekarnia i sklepy spożywcze SHP Zgoda.

Każdy zainteresowany gimnazjalista otrzymał płytę DVD zawierającą szczegółową charakterystykę zawodów, dokumenty niezbędne podczas rekrutacji, prezentacje kierunków kształcenia oraz film o szkole. Gimnazjaliści zostali poproszeni również o wypełnienie ankiet poświęconych ich edukacyjnym preferencjom. Wśród uczniów, którzy podali swoje imię i numer telefonu, Anna Kręc – uczennica z klasy II Technikum hotelarskiego wylosowała MP4. Nagroda ufundowana przez Radę Rodziców trafiła do Szymona Łyskawki z Pleszewa.

Młodzież w towarzystwie nauczycieli i swoich starszych kolegów zwiedzała szkołę. Gimnazjaliści gościli m.in. w Radiu „Dwójka”, szkolnej bibliotece i centrum multimedialnym, pracowniach: chemicznej, językowej, historycznej, informatycznej. Uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanym pokazie udzielania pierwszej pomocy oraz zajęciach z przedmiotów elektryczno – elektronicznych oraz mechanicznych, w tym z mechaniki pojazdów samochodowych. Uczniom zaprezentowano również projekt sali gimnastycznej, której otwarcie ma nastąpić we wrześniu 2011 roku.

Jarocińska „Dwójka” swoje drzwi ponownie otwiera dla uczniów gimnazjów już 17.03. o godz.15.00. W tym dniu dla zainteresowanych nauką w technikum elektrycznym, elektronicznym, mechanicznym i pojazdów samochodowych przygotowano „Popołudnie z techniką”, podczas którego będą mogli wziąć udział w zajęciach w pracowniach przedmiotów zawodowych. Zobaczą wtedy, w jakie urządzenia i przyrządy wyposażone są pracowanie oraz czego ciekawego uczy się młodzież w technikum. Z kolei Hotel Jarota o godz.15.00 i 16.30 swoje drzwi otwiera przed zainteresowanymi nauką w technikum hotelarskim. A już w kwietniu odbędą się na ORLIKU-u Minimistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – turniejowi adresowanemu dla uczniów gimnazjów.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!