Studniówka 2010

Na sto dni przed maturą, czyli studniówka na 102 w „Dwójce”

16 stycznia w sali RSP Kotlin odbył się bal studniówkowy, na którym tegoroczni maturzyści naszej szkoły, tradycji zadość czyniąc i dając dowód swojej dojrzałości, bawili się wspólnie z przyjaciółmi, dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami.

Studniówka jest wyjątkowym balem, podczas którego uczniowie nie tylko tańczą do białego rana dając upust swojej młodzieńczej sile, fantazji oraz szaleństwu, lecz także studniówka ma ezoteryczną moc i właśnie w tą balową noc magia splata się z tradycją po to, by przynieść uczniom szczęście na maturze.

Jak przystało na prawdziwy bal, wszystko było zapięte na ostatni guzik. Przepiękny wystrój sali, przyciemnione światło, delikatny dreszczyk emocji,… i donośne dźwięki rozpoczynającego bal „Poloneza”.

Wytwornie ubrani maturzyści przedstawili ten tradycyjny taniec wspólnie z gronem pedagogicznym i dyrekcją a następnie zaprezentowali drugi taniec wspólnie z kolegami i koleżankami z wszystkich klas. Na studniówce bawiło się około 150 maturzystów, a każdy z nich tego wieczoru był najważniejszy i wyjątkowy, gdyż każdy z nich odgrywał główną rolę.

A potem już wszystko nabierało coraz większej magii. Wychowawcy z wielką przyjemnością przypięli swoim wychowankom czterolistne koniczynki, życząc im szczęścia i powodzenia nie tylko na maturze, ale i także w całym ich dorosłym życiu. Chyba żadna maturzystka nie zapomniała o czerwonych elementach bielizny, które ponoć również maja przynieść szczęście. Chłopcy przez całą noc nie zdejmowali krawatów licząc na magiczną moc tej przepowiedni. A wszystko to po to, by za sto dni z uśmiechem na twarzy zdać ten najważniejszy egzamin dojrzałości…

Czy te wszystkie ezoteryczne elementy pomogą? Niewiadomo- najważniejsze jest to, żeby każdy z maturzystów w pełni świadomie podszedł do tego egzaminu i aby mógł powiedzieć, że dał z siebie wszystko, aby zdać go najlepiej jak potrafi!

A my trzymamy za Was kciuki, bo wiemy, że będziecie się starać, by nie zawieść nas, waszych rodziców a przede wszystkim samych siebie.

Z życzeniami abyście dali z siebie wszystko i aby magia studniówkowej nocy na długo pozostała w Waszej pamięci

Wychowawcy

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!