Umowa partnerska z Policją

19 marca 2010 r. została podpisana umowa partnerska między Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, reprezentowaną przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Krzysztofa Jarósza a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, reprezentowanym przez dyrektora Witolda Bierłę. Na uroczystości obecny był również Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie podinspektor mgr inż. Krzysztof Rzepczyk. KWP w Poznaniu objęła patronatem klasę liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem policyjno – prawnym, która od września będzie funkcjonowała w jarocińskiej „Dwójce”.

W myśl podpisanej umowy przedstawiciele Wielkopolskiego Komendanta Policji w Poznaniu będą obecni podczas rekrutacji młodzieży do klasy policyjno – prawnej. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach warsztatowych w Ośrodku Szkolenia Policji w Poznaniu oraz imprezach organizowanych na rzecz bezpieczeństwa przez KWP w Poznaniu. Szkoła wspólnie z KWP w Poznaniu będzie organizowała dla uczniów tej klasy specjalistyczne obozy.

Już dziś wiemy, że nowo powstająca w naszej szkole klasa będzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów gimnazjów.– powiedział Witold Bierła, dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie - Decyzja o otwarciu tego kierunku była strzałem w dziesiątkę.

Przy podpisaniu umowy obecni byli uczniowie jarocińskiej „Dwójki” – Agnieszka Matuszak i Dawid Nagły. Licealiści otrzymali na pamiątkę Pyrka - maskotkę wielkopolskiej Policji.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!