Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej

W dniach 30.03 oraz 7 i 8.04 . 2010 roku odbyły się na boisku Jarocin Sport Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej. W rozgrywkach wzięły udział 3 drużyny: ZSO, ZSP1, ZSP2.

Pierwszy mecz rozegrały drużyny ZSP1 i ZSP2. Do 10 minuty drugiej połowy utrzymywał się wynik 2:1 dla ZSP2, kolejne akcje ze strony ZSP2 kończyły się bramkami i po 30 minutach jarocińska „Dwójka” prowadziła 8:1.Pod koniec meczu zawodnicy ZSP2 nieco się rozluźnili, uczniowie ZSP 1 strzelili dwie bramki, a ostateczny wynik meczu na 9:3 ustalił Rafał Andrzejczak, strzelając pod koniec meczu swoją ostatnią bramkę. To jak do tej pory było to najwyższe zwycięstwo w turnieju szkół ponadgimnazjalnych drużyny ZSP2.

Kolejne spotkanie odbyło się 7.04 pomiędzy drużynami ZSO a ZSP2. Był to mecz o mistrzostwo powiatu. Stał na bardzo wysokim poziomie, ponieważ spotkały się dwie najlepsze drużyny. Pierwszy gol padł dla ZSP2, piłkarze nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo, 2 minuty później ZSO wyrównało i mecz rozpoczął się od nowa. Drużyna ZSP2 podeszła do tego spotkania bardzo skoncentrowana i po 40 min prowadziła już 3:1. Tuż przed przerwą do bramki trafili piłkarze z ZSO. Druga połowa to istny horror w wykonaniu piłkarzy obu stron. Mecz był prowadzony w zawrotnym tempie. 7 minut przed końcem meczu wyrównującą bramkę strzelił zawodnik ZSO. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3 i o mistrzostwie decydować miało spotkanie między ZSO a ZSP1.

8 kwietnia został rozegrany mecz o wszystko. Zmierzyły się drużyny ZSO i ZSP2.

Piłkarze z LO musieli wygrać różnicą 7 bramek. Licealistom ta sztuka się nie udała. Drużyna ZSP 1 w pierwszej połowie zdobyła 3 bramki, a ZSO jedną. Po przerwie zawodnicy ZSO strzelili jeszcze dwie bramki i uzyskując remis, zajęli drugie miejsce.

Drużyna ZSP2 będzie reprezentować powiat jarociński w zawodach rejonowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!