Konkurs recytatorski

Już drugi raz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmagali się powiatowym konkursie recytatorskim pt. „Jej portret”.

26 marca 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie spotkało się 13 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, by walczyć o pierwsze miejsce. Uczestnicy recytowali jeden utwór poetycki tematycznie związany z tytułem konkursu. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację głosową oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Pierwsze miejsce wywalczyła Kornelia Włodarczyk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących recytująca fr. II części Dziadów Adama Mickiewicza.

Drugie miejsce zdobyła również uczennica ZSO – Lidia Mróz, a miejsce trzecie przypadło Patrycji Kwatek z ZSP nr 2 w Jarocinie. Jury przyznało także dwa wyróżnienia – dla Bartosza Stadnika z ZSBP w Tarcach i Katarzyny Szapernej z ZSO.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i upominki.

Patronem i fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!