Piłkarze z Dwójki w półfinale województwa

Dnia 13 maja na stadionie spółki Jarocin Sport odbył się finałowy turniej rejonu Poznań teren Wschód w piłce nożnej. W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny: ZST ze Śremu, LO z Wrześni, ZSP nr 2 z Gniezna oraz ZSP nr 2 z Jarocina.

Turniej rozpoczęły dwa spotkania półfinałowe. Uczniowie z Gniezna pokonali licealistów z Wrześni 4:0, z kolei młodzież z jarocińskiej „Dwójki” pokonał drużynę ze Śremu 2:1. Mecz Śrem – Jarocin był widowiskiem pełnym dramaturgii. Prowadzenie po strzale Rafała Andrzejczaka objęli gospodarze i wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Zaraz po rozpoczęciu II połowy goście wyrównali. W ostatnich minutach meczu w zamieszaniu pod bramką gości piłkę przytomnie wyłożył Rafałowi Andrzejczakowi Piotr Walczak, a ten z 11 metrów umieścił piłkę w siatce. Wynik 2:1 utrzymał się do końca. W finale spotkali się gospodarze rozgrywek z gnieźnieńskimi piłkarzami. Finał rozpoczął się od ataków gospodarzy, ale strzały albo bronił bramkarz gości, albo blokowali obrońcy. Goście wielokrotnie atakowali bramkę, ale w bramce jak w transie bronił Mateusz Adamkiewicz. Jarocinianie dwoili się i troili, ale bramki nie udało się zdobyć. Mecz zakończył się remisem O ostatecznym wyniku rozstrzygnęły rzuty karne. Piłkarze z Jarocina pokonali drużynę z Gniezna 4:3. Puchary i dyplomy wręczali Przemysław Musielak – wicestarosta jarociński oraz Witold Bierła – dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie. Drużyna jarocińskiej „Dwójki” zagra pod koniec maja w turnieju półfinałowym.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!