English & Deutsch - Język na żywo

W dniu 31.05.2010 odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs językowy English & Deutsch „Język na żywo”. Do konkursu przystąpiło łącznie 10 drużyn ( 6 drużyn z języka niemieckiego i 4 drużyny z języka angielskiego).

Konkurs składał się z II etapów. I etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy o kulturze krajów anglosaskich i niemieckojęzycznych, a także z kilku zadań dotyczących gramatyki.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 6 drużyn. I dopiero wtedy zaczęła się ostra rywalizacja. Każda drużyna musiała wymyślić nazwę dla swojej grupy i przedstawić ją, oczywiście w języku obcym. Druga część konkursu składała się z kilku zadań o zróżnicowanym poziomie trudności. Zadania te polegały na podpisywaniu obrazków i rozwiązywaniu krzyżówek.

Trudniejsze, a zarazem stanowiące podstawę do dobrej zabawy, były zadania związane były z pokazywaniem czynności albo opisem znanych osób. Zawodnicy odgrywali scenki, a także odpowiadali na pytania. Wszystkie konkurencje odbywały się w dwóch językach: angielskim i niemieckim. Konkurs zorganizowały nauczycielki języków obcych Anna Pędziwiatr i Renata Rożek przy współpracy z Natalią Danielczyk i Izabelą Różańską.

Zwycięskie drużyny:

JĘZYK ANGIELSKI
I miejsce II LO „Hellish Angels”
II miejsce I LO „Soldier Team”
III miejsce I LO „Three Stars”

JĘZYK NIEMIECKI
I miejsce II LO „Sobkowiak Team”
II miejsce II Tha „ Kleine Blumen”
III miejsce II LO „ Panzer Division 1 Rożek”

Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody książkowe, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Radę Rodziców.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!