Wesoła szkoła

W dniach 23 i 24 czerwca 2010 roku nasza szkoła zorganizowała dla młodzieży szkolnej nietypowe zajęcia pod hasłem „Wesoła szkoła”. Dnia 23 czerwca młodzież wraz z nauczycielami mogła rozkoszować się pięknymi widokami okolic Jarocina podczas wycieczki rowerowej do Radlina. Rowerzyści wyruszyli z naszej szkoły w kierunku Żerkowa. Trasa wiodła przez Annapol, Cielczę aż do Radlina. Tempo jazdy było szybkie. Po dotarciu na miejsce na młodzież czekało dużo atrakcji. Uczestnicy rajdu mogli skorzystać z trampoliny, placu zabaw. Niektórzy zainteresowali się siatkówką. Na tle pięknego krajobrazu, przy wspaniałej pogodzie grillowała młodzież wspólnie z nauczycielami.

Następnego dnia czekały na uczniów dalsze atrakcje. W szkole można było pograć w karty. I tu zainteresowanie wykazywali nie tylko chłopcy, ale także dziewczęta. Zdolniejsi plastycznie, mogli narysować karykatury swoich nauczycieli. Pod hasłem „Ćwiczyć każdy może” zorganizowane zostały gry zespołowe takie jak: tenis ziemny i stołowy, piłka koszykowa i siatkowa na szkolnym boisku „Orlik”. Punktem kulminacyjnym był „Wielki Mecz” uczniowie kontra nauczyciele. Zwycięsko z boiska schodzili uczniowie, a pokonani nauczyciele obiecali rewanż w przyszłym roku. Dzień zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Renata Rożek

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd