Wybory do Samorządu

W dniach 5 - 7 października 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Za uprawnionych do głosowania uznano uczniów, którzy zgodnie z planem lekcji byli obecni w tych dniach w szkole. Spośród uprawnionych 1007 uczniów, do głosowania przystąpiło 843.

Zanim doszło do głosowania, młodzież zapoznała się z programami wyborczymi kandydatów do SU, które zostały przedstawione w formie plakatów.

Wybory zostały przeprowadzone wg demokratycznych zasad – były bezpośrednie, powszechne, większościowe, tajne i równe.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – nauczyciele - Kamila Krzyżanowska i Tobiasz Klaczyński oraz komisja wyborcza w składzie: Katarzyna Żak, Wioletta Kobusińska, Rafał Mikołajczak, Monika Kania, Katarzyna Chmielewska, Aneta Wierzowiecka, Michał Budasz, Bartosz Matuszak, Łukasz Woźniak.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego oraz Regulaminem wyborów do SU w roku szkolnym 2010/2011 do Samorządu Uczniowskiego weszło piętnaście osób o największej liczbie uzyskanych głosów, są to:
1. Bartosz Kania – 518
2. Natalia Bałoniak – 258
3. Michał Kukla – 183
4. Jagoda Ficek – 179
5. Jakub Celka – 167
6. Jagoda Barańska – 163
7. Żaneta Woźna– 157
8. Dajana Dunaj – 151
9. Karolina Kościańska – 151
10. Kamil Szewczykowski – 150
11. Damian Meller – 147
12. Marika Pruszkowska – 147
13. Patrycja Spychała – 134
14. Karolina Kalinowska– 126
15. Mateusz Ratajczak – 125

Frekwencja wyborcza - 83,71% jest bardzo optymistyczna i dobrze wróży na przyszłość. Niemalże w przededniu wyborów samorządowych, młodzież jarocińskiej „Dwójki” dała dobry przykład dorosłym. Uczniowie pokazali, że wyrastają na świadomych i odpowiedzialnych wyborców, którzy sami chcą kreować własną przyszłość.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!