XXI Olimpiada Teologii Katolickiej

W dniu 18 listopada 2010 roku 119 uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym XXI Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczny temat brzmi: „ Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Ma zachęcić młodzież do odpowiedzi na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, abyśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i pomagali osobom potrzebującym. Celem tej olimpiady jest również poznanie i zrozumienie prawdy o nauczaniu dotyczącym miłosierdzia Boga oraz wobec naszych bliźnich. Wiedza ma stać się odpowiedzią na konkretne ludzkie potrzeby i wskazać autorytety miłosierdzia.

Do etapu diecezjalnego, który zostanie przeprowadzony 13 stycznia 2011 roku, zakwalifikowali się następujący trzej uczniowie:

- Tyrakowski Dariusz z klasy III TH/M
- Mikołajczak Robert z klasy III TE
- Wesołek Tomasz z klasy III TE.

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie diecezjalnym!!!