Światowy Dzień Pluszowego Misia

23 listopada 2010r. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie obchodzony był „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Młodzież z naszej szkoły co roku aktywnie uczestniczy w tym wielkim wydarzeniu organizując zbiórkę pluszowych zabawek. Wszystkie maskotki ilości 137 zostały przekazane dzieciom z ZZS w Jarocinie. Nasza młodzież mogła obejrzeć przygotowany przez uczniów program artystyczny oraz obserwować „zmagania” uczniów o największego pluszowego misia w licznych konkursach.

Po części konkursowo - artystycznej było małe „co nie co” w postaci wypiekanych domowo ciastek – oczywiście w kształcie misia. Na zakończenie młodzież miała okazję zwiedzić szkołę, porozmawiać z dziećmi i nauczycielami uczącymi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nowoczesna „Sala doświadczania świata – stymulacji polisensorycznej”. Zajęcia w tego typu sali maja na celu wywołanie u dziecka różnych reakcji w postaci np. ruchu, pewnej aktywności fizycznej, skupienia uwagi, itp. - poprzez bodźce świetlne (głównie) i dźwiękowe, a także masaż.

W zbiórce pluszaków udział wzięła cała młodzież naszej szkoły z klas liceum, technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Akcję zorganizowało Szkolne Kolo PCK.

Za udział w akcji bardzo dziękuję. Opiekun SK PCK – Jacek Adamczak

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!