Dwójka otwarta dla gimnazjalistów

Jak co roku gimnazjaliści mieli możliwość zwiedzenia murów naszej szkoły. W dniach 18 i 19 lutego 2011 roku odbyły się Dni Otwarte Szkoły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie. Przybyłych gimnazjalistów osobiście witał dyrektor szkoły – Witold Bierła. „ Witam Was w jarocińskiej „Dwójce” – szkole, która najprężniej się rozwija i co roku przyjmuje największą liczbę gimnazjalistów; szkole, która ma do zaoferowania liczne kierunki kształcenia - w tym dwa nowe: technikum usług fryzjerskich i technikum mechaniczne z przysposobieniem pożarniczym; szkole wyposażonej w nowoczesne pracownie multimedialne ze stałym dostępem do Internetu, boiskami wielofunkcyjnymi i boiskiem typu „Orlik”; szkole, która już we wrześniu będzie dysponować wspaniałą nową salą gimnastyczną”- powiedział dyrektor Witold Bierła.

Podczas Dni Otwartych Szkoły mury „Dwójki” odwiedziło ponad 500 gimnazjalistów. Młodzież zwiedzająca szkołę przybyła nie tylko z Jarocina, lecz również z Borku Wlkp., Jaraczewa, Woli Książęcej, Witaszyc, Wilkowyi, Goliny, Kowalewa, Chociczy, Kotlina, Żerkowa, Ruska, Dobrzycy czy Chocza.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie oraz JAFO. Starali się oni zainteresować uczniów kształceniem w Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Podczas Dni Otwartych Szkoły gimnazjaliści zwiedzali szkołę, a także szkolne pracownie: m.in. fryzjerską, hotelarską, samochodową, elektryczno - elektroniczną, mechaniczną a także spawalnię i działy frezarek i tokarek. Uczniowie zwiedzali szkolną bibliotekę i mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z obsługi konsumenta, elektroniki, mechaniki, informatyki, chemii, języków obcych, zajęć wojskowych i wielu innych.

Dla gimnazjalistów zostały przygotowane płyty DVD zawierające film o szkole i informacje o kierunkach kształcenia, dokumenty przydatne podczas rekrutacji. Na płycie został umieszczony „Lipdub”, w którym udział wzięła młodzież z jarocińskiej „Dwójki”. Gości zainteresowało szkolne radio „Dwójka”, które w tych dniach nadawało swój program przez cały dzień. Niewątpliwą atrakcją był występ uczniów klas I i II LO w rapie o patronie szkoły. Gimnazjaliści mieli okazję porozmawiać zarówno z nauczycielami, jak i z uczniami „Dwójki”.