Spotkanie z Biskupem Polowym Wojska Polskiego

 Młodzież klasy I i II LOW z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w dniu 24 lutego 2011 uczestniczyła w spotkaniu z Biskupem Polowym Wojska Polskiego, Józefem Guzdkiem, które odbyło się w Kościele p.w. św. Antoniego.

Biskup zwrócił uwagę, jak ważna w życiu każdego człowieka jest edukacja. Wspominał własną szkołę średnią, wadowickie liceum i nauczycieli tam pracujących. Przyznał, że największym szacunkiem darzył tych pedagogów, którzy najwięcej od nich wymagali. Zdaniem biskupa równie ważna jak edukacja jest sport i sprawność fizyczna. Zachęcał uczniów do wszelkiej aktywności fizycznej, dzięki której można zachować dobry stan ciała i ducha. Przyznał, że sam często gra w piłkę nożną. Biskup Tadeusz Guzdek wyraził nadzieję, że uczestnicy spotkania swoją przyszłą karierę zawodową zwiążą z wojskiem.

Młodzież podarowała biskupowi album ze zdjęciami z życia klas liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym. Wśród nich znalazły się między innymi fotografie z obozów wojskowych oraz uroczystości patriotycznych. Na ręce młodzieży biskup przekazał pamiątkowy Medal Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

zobacz galerię<<<

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!