Język na żywo " Deutsch & English "

Już po raz drugi uczniowie klas pierwszych i drugich liceum i technikum ZSP nr 2 w Jarocinie wzięli udział w konkursie językowym Język na żywo „Deutsch & English”.

Konkurs zorganizowały Panie profesor Natalia Danielczyk i Renata Rożek przy współpracy z Panią Agnieszką Piestrzyńską i Izabelą Różańską.

Do konkursu przystąpiło dziesięć drużyn: pięć drużyn z j. angielskiego i pięć drużyn z j. niemieckiego. Po rozwiązaniu testu, który dotyczył wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, do dalszego etapu konkursu zakwalifikowało się sześć drużyn.

Pierwszym zadaniem grup była prezentacja. Było to jedyne zadanie w języku polskim. Drużyny musiały się zaprezentować i podać swoją nazwę w języku obcym.

Następną konkurencją było rozwiązywanie krzyżówek, podpisywanie obrazków, podanie godzin i członków rodziny. Wszystkie odpowiedzi musiały być w języku obcym. W dalszych konkurencjach młodzież musiała odegrać scenkę, ułożyć i przeczytać łamańca językowego. Ostatnią konkurencją była spostrzegawczość. Drużyny musiały zapamiętać jak najwięcej szczegółów na obrazku i odpowiedzieć prawidłowo na zadane pytanie. Wszystkie drużyny włożyły dużo wysiłku w przygotowanie się do kolejnych konkurencji. Całej tej zabawie językowej przyglądała się i kibicowała klasa I Th.

A oto zwycięzcy:

JĘZYK NIEMIECKI

JĘZYK ANGIELSKI

I miejsce I LOPP

1. Agnieszka Nowak

2. Katarzyna Serafiniak

3. Małgorzata Krause

I miejsce II LOw

1. Martyna Danielak

2. Przemysław Wieczorek

3. Kamil Chojecki

II miejsce II LOW

1. Dawid Krzyżanowski

2. Samanta Przybylska

3. Piotr Walczak

II miejsce I TH

1. Jagoda Ficek

2. Alicja Sobczak

3. Weronika Wdowczyk

III miejsce klasa I TH

1. Magdalena Dybska

2. Karolina Kościańska

3. Weronika Kulińska

III miejsce I TH/TEn

1. Magda Kurzawa

2. Michał Masztalerz

3. Paula Banasiak

Uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wydawnictwo LektorKlett oraz Radę Rodziców.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!