KAMPANIA " DRUGIE ŻYCIE"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przyłączył się do kampanii „Drugie życie”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowia ciężko chorym ludziom.

Uczniowie liceum wojskowego Małgorzata Kluga, Ewelina Kobusińska i Adrian Grzelak wzięli udział w spotkaniu szkoleniowym kampanii „Drugie Życie”, które odbyło się 10 marca 2011r.w Poznaniu. Pod opieką Lidii Szybiak i Jacka Adamczaka zasięgnęli obszernych informacji dotyczących przeszczepów zarówno w Polsce, jak i na świecie. W spotkaniu wzięli udział min.: dr Maciej Głyda ordynator Oddziału Transplantologii w Poznaniu, ks dr Adam Sikora oraz osoby po przeszczepie serca i nerki. Kampania ma pomóc młodym ludziom zrozumieć znaczenie transplantacji.

Jednym z najważniejszych elementów akcji "Drugie życie" będzie popularyzacja oświadczeń woli, które są potwierdzeniem zgody na wykorzystanie organów po śmierci oraz szerzenie wiedzy o transplantologii wśród społeczeństwa. W kampanii udział biorą 32 szkoły z Wielkopolski, a prawie 100 z całej Polski.

,,MASZ DAR UZDRAWIANIA – TRANSPLANTACJA TO ŻYCIE “

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!