Lider Ortografii Angielskiej, Francuskiej i Niemieckiej

Dnia 8.03.2011. odbył się w ZSP nr 2 w Jarocinie szkolny konkurs „Lider Ortografii Angielskiej, Francuskiej i Niemieckiej”. Jego celem było podnoszenie umiejętności językowych uczniów, w szczególności w zakresie pisowni.

Konkurs zorganizowali nauczyciele uczący języków obcych w szkole: Ilona Andraszak, Natalia Danielczyk, Iwona Dropik, Agnieszka Piestrzyńska, Renata Rożek, Izabela Różańska i Aneta Sobkowiak.

We współzawodnictwie wzięli udział uczniowie klas I, II i III technikum oraz I i II liceum ogólnokształcącego. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 42 uczniów: 21 walczyło o tytuł najlepszego w języku niemieckim, 15 w języku angielskim i 6 w języku francuskim.

Uczestnicy konkursu pisali testy przygotowane przez nauczycieli: p. Iwonę Dropik, p. Agnieszkę Piestrzyńską i p. Izabelę Różańską.

Zadanie uczniów polegało na uzupełnieniu luk wyrazowych w autentycznych tekstach: angielskim, francuskim i niemieckim po dwukrotnym ich wysłuchaniu.

W wyniku testów przeprowadzonych dla poszczególnych języków wyniki współzawodnictwa przedstawiają się następująco:

JĘZYK NIEMIECKI
Szkolny Lider Ortografii Niemieckiej - Magdalena Banaszak kl. I LOPP
I Wicelider Ortografii Niemieckiej - Karolina Banaszak kl. III THA
II Wicelider Ortografii Niemieckiej - Anna Pestka kl. I THEN

JĘZYK ANGIELSKI
Szkolny Lider Ortografii Angielskiej - Kacper Ziętek kl. I LOPP
I Wicelider Ortografii Angielskiej - Jagoda Ficek kl. I TH
II Wicelider Ortografii Angielskiej - Sandra Górna kl. II LOW

JĘZYK FRANCUSKI
Szkolny Lider Ortografii Francuskiej - Tomasz Wesołek kl. III TE
I Wicelider Ortografii Francuskiej - Dominika Celka kl. III THA
II Wicelider Ortografii Francuskiej - Karolina Kalinowska kl. III THA

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.