Szkolny etap konkursu " POKAŻ NAM JĘZYK" 2011

W marcu tego roku odbyła się XI edycja konkursu języków obcych „Pokaż nam język” organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Tegoroczne zmagania językowe odbywały się pod hasłem „Internet i jego język”.

Uczniowie szkół średnich w całej Polsce mogli rozwiązać test on-line tylko z jednego wybranego języka (angielskiego, francuskiego lub niemieckiego) po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie WSB w Poznaniu. W ciągu 40 minut uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 40 pytań zamkniętych.

W naszej szkole test rozwiązało 84 uczniów i uczennic pod opieką nauczycielek języków obcych: Natalii Danielczyk, Agnieszki Piestrzyńskiej (język angielski), Anety Sobkowiak, Izabeli Różańskiej (język niemiecki) oraz Iwony Dropik (francuski).

W naszej szkole w etapie szkolnym tego konkursu wzięło udział:

- 39 uczniów z języka angielskiego,
- 17 uczniów z języka francuskiego,
- 28 uczniów z języka niemieckiego.

Do półfinału regionalnego w Poznaniu zakwalifikowały się:

- Monika Kania – język angielski
- Dominika Celka – język francuski
- Renata Półrolniczak – język niemiecki

Podczas półfinału regionalnego, który odbył się 6 kwietnia 2011 r. w Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, uczennice musiały rozwiązać test pisemny składający się ze 100 pytań sprawdzających znajomość języka i kultury krajów anglo-, francusko- i niemieckojęzycznych oraz napisać rozprawkę.

Uczennice pojechały na półfinał regionalny pod opieką nauczycielki języka angielskiego, pani Agnieszki Piestrzyńskiej.

Zwycięzcom etapu szkolnego gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice naszej szkoły do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Iwona Dropik
przewodnicząca szkolnej komisji konkursu

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!