Rzeźnicy poszukiwani

Do 27 maja gimnazjaliści muszą podjąć decyzję o wyborze kierunku kształcenia, po skończeniu którego w przyszłości będą mogli znaleźć pracę. Z przeprowadzonych badań na rynku pracy wynika, że obecnie ogromnym zainteresowaniem wśród pracodawców cieszy się zawód rzeźnik – wędliniarz.

By zachęcić tegorocznych gimnazjalistów do wyboru zawodu, którego zdobycie gwarantuje w przyszłości pewną pracę, Starostwo Powiatowe w Jarocinie wraz z dwoma firmami: ZPM Biernacki Sp. z o.o. oraz Zakład Mięsny BUKAT organizują spotkania z gimnazjalistami wskazując im możliwość kształcenia na kierunku rzeźnik – wędliniarz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Rzeźnik - wędliniarz zajmuje się ubojem zwierząt oraz obróbką poubojową tusz. Nauka na tym kierunku trwa trzy lata. Absolwent może podjąć pracę zarówno w rzeźni przy uboju zwierząt, jak również w zakładzie przetwórstwa mięsnego. Po ukończeniu szkoły firmy gwarantują dobrze płatną pracę, a dla najlepszych dalszy rozwój koordynowany przez wysoko wykwalifikowaną kadrę zarządzającą.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!