Święto wojska

12 sierpnia 2011 uczniowie drugiej klasy liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym z okazji święta Wojska Polskiego i 91 rocznicy bitwy warszawskiej wzięli udział w uroczystościach w 16. Jarocińskim Batalionie Remontu Lotnisk im. gen. Stanisława Taczaka w Jarocinie oraz 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

W jarocińskiej jednostce na zaproszenie ppłk dypl. Marian Borowiaka – dowódcy 16 JBRL młodzież uczestniczyła w uroczystym apelu. Wspólnie z żołnierzami batalionu oraz przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej wzięła udział w defiladzie oraz wysłuchała apelu poległych. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z zasadami służby wojskowej w Narodowych Siłach Rezerwowych.

zobacz galerię<<<

Po raz pierwszy w historii liceum wojskowego młodzież wzięła udział w uroczystym apelu w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach zorganizowanym przez Dowództwo Garnizonu Poznań. Na uroczystościach pojawili się m.in. przedstawiciele Wojska Polskiego na czele z gen. bryg. pil. Włodzimierzem Usarkiem – Dowódcą 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu oraz władz samorządowych z wojewodą poznańskim Piotrem Florkiem. Wyróżnieniem dla uczniów był udział w defiladzie, w której maszerowali obok żołnierzy krzesińskiej bazy i słuchaczy Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Po oficjalnych uroczystościach młodzież obejrzała wystawę sprzętu wojskowego. Pamiątką z tego dnia pozostanie niewątpliwie zdjęcie z gen. Włodzimierzem Usarkiem.

Uroczysty apel, zorganizowany przez Dowództwo Garnizonu Poznań, w którym udział wzięli żołnierze i pracownicy wojska naszej bazy, wszyscy dowódcy i przedstawiciele jednostek Garnizonu Poznań oraz przedstawiciele władz wojewódzkich oraz lokalnych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!