Szkolny konkurs recytatorsko - plastyczny

30 września 2011 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorsko – plastyczny „Miłosz – słowem i pędzlem malowany”. Wpisał się on w obchody Roku Czesława Miłosza.

W konkursie plastycznym uczniowie wykonywali ilustrację do wiersza Czesława Miłosza „Campo di Fiori”. Zwyciężyła Monika Świderska z klasy III LOW, która wykonała ilustrację symbolizującą samotność ludzi w momencie śmierci. Drugie miejsce zajął Maciej Maćkowiak też z klasy III LOW, a III miejsce Żaneta Marciniak z klasy III THA.

W konkursie recytatorskim uczniowie zaprezentowali wiersze pochodzące z różnych okresów twórczości Czesława Miłosza. Pierwsze miejsce zajął Adam Wosiek z klasy I LOPP za brawurowe wykonanie „Alkoholika wstępującego w bramy niebios”. Miejsce drugie wywalczył Przemysław Wieczorek z klasy III LOW, a trzecie zdobyła Żaneta Woźna też z klasy III LOW. Wyróżniono Dajanę Abramowicz z klasy II LOPP. A. Wosiek, P. Wieczorek oraz Ż. Woźna będą reprezentować „Dwójkę” na III Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim „Poznańskie Dziewiątki”, który odbędzie się 18 listopada w Poznaniu. Tegoroczna edycja poznańskiego konkursu będzie poświęcona poezji Czesława Miłosza.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd