EUROELEKTRA

ETAP SZKOLNY XIV EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY ELEKTRYCZNEJ I ELEKTRONICZNEJ „EUROELEKTRA”

Dnia 4 listopada 2011 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny XIV Edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”. Jej celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka i elektronika.

Do zawodów przystąpiło 5 uczniów klas III i IV Technikum Elektrycznego i Elektronicznego. Rywalizowali oni w dwóch grupach tematycznych:

- elektrycznej: Grzegorz Grodzki – IVTE, Tomasz Kajdan – IVTE, Łukasz Wieczorek – III TE, Robert Grygiel – III TE

- elektronicznej: Karol Łukaszyk – III TEN

Adepci branży elektrycznej i elektronicznej musieli zgłębić tajniki z zakresu kultury technicznej i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej oraz wzbogacić swoją wiedzę na temat etyki zawodowej. Udział w olimpiadzie pozwolił na nawiązanie rywalizacji z młodzieżą z innych szkół technicznych oraz na współpracę z wyższymi uczelniami.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów. Mamy nadzieję, że awansują do kolejnego, okręgowego etapu zawodów. Wyniki niebawem….