III Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

 Organizatorem konkursu był Punkt Informacyjny EUROPE DIREKT – Południowa Wielkopolska funkcjonujący przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim.

Do konkursu zgłoszonych zostało 105 uczestników, którzy przybyli wraz z opiekunami z 11 szkół Południowej Wielkopolski: z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Pleszewa, Jarocina i Krotoszyna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II LOPP: Damian Sawarzyński, Dajana Abramowicz, Hubert Kucner, Karolina Andrzejak, Margareta Krauze, Agnieszka Nowak, Tomasz Kmieciak, Brajan Skrzypczak i Katarzyna Serafiniak. Opiekunem drużyny była Anna Kordus.

Głównym celem III Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej było inspirowanie uczniów do zainteresowania się tematyką europejską i poszerzanie wiadomości z tego zakresu. Pytania konkursowe obejmowały m.in. następujące dziedziny: prezydencja, priorytety komunikacyjne Komisji Europejskiej na 2011rok, historia powstania Unii Europejskie Honorowy Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak, Patronatu Medialnego udzieliła Telewizja Kablowa PRO-ART s.c.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!