Uroczystości z okazji 5 - lecia F-16 w Polsce

9 listopada 2011r. klasy pierwsze Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem policyjno – prawnym oraz przysposobieniem wojskowym uczestniczyły w uroczystościach związanych z wręczeniem sztandaru 31 BLT w Krzesinach oraz obchodami 5 rocznicy eksploatacji samolotu wielozadaniowego F-16 w Siłach Zbrojnych RP. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Kolegiacie Poznańskiej.

Następnie uroczystości przeniosły się na Stary Rynek, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia sztandaru. Była też musztra paradna Kampanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, występ Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Bytomia i defilada. Młodzież miała okazję spotkać się z biskupem polowym Wojska Polskiego Józefem Guzdkiem i prezydentem Poznania – panem Ryszardem Grobelnym

Po uroczystościach przed Ratuszem zebrani udali się do Auli UAM w Poznaniu, gdzie dalej świętowali pięć lat F-16 na polskim niebie. Wystawę fotograficzną otworzył Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak. Świętowanie lotników zakończył koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod batutą mjr P. Joksa z udziałem solistów Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!