„Młodzi wiedzą o funduszach”

W dniu 12 stycznia 2012 roku w klasie II Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem policyjno-prawnym konsultanci Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich p. Kucharska i p. Kryś przeprowadzili dwie lekcje europejskie, po których młodzież będzie mogła przystąpić do konkursu „Młodzi wiedzą o funduszach”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Konkurs ten jest organizowany już po raz trzeci, adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pozwoli on zapoznać uczniów z tematyką Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, zwłaszcza z Wielkopolskim Regionalnych Programem na lata 2007-2013.

Na lekcjach europejskich uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wypełnić uproszczony wniosek o dofinansowanie, czym są Fundusze Europejskie i jakie są źródła ich pozyskiwania. Wnioski przygotowane przez uczniów powinny opisywać to, co uczniowie chcieliby zmienić w swojej najbliższej okolicy, dzięki wsparciu ze środków unijnych. Pomysły obejmować mogą np. budowę lub modernizację drogi, inwestycje związane z edukacją, sportem, ochroną środowiska, rozwojem przedsiębiorstwa lub ośrodka zdrowia. Napisane wnioski wraz z nagraniem (film, audycja, prezentacja) uczniowie złożą w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!