Dni Otwarte Szkoły

W piątek i sobotę naszą „Dwójkę” odwiedziło kilkaset gimnazjalistów. Po prezentacji szkolnego zespołu muzycznego i filmie prezentującym kierunki i profile szkoły – oraz po obejrzeniu naszego najświeższego „plażowego” LipDub'a – uczniowie i nauczyciele oprowadzali gości po szkole. Pokazaliśmy naszą nową salę gimnastyczną z siłownią, salą do tenisa stołowego i salą do aerobiku.

Na warsztatach szkolnych młodzież mogła zajrzeć do pracowni elektrycznej, fryzjerskiej, przyjrzeć się pracy naszych uczniów przy frezarkach, tokarkach, obrabiarkach, silnikach i samochodach, a tym samym „od kuchni” obejrzeć, jak wyglądają zajęcia praktyczne i na czym polegają specyfiki poszczególnych zawodów. Przyszli uczniowie szkoły zawodowej mogli wybierać spośród wielu rozmaitych zawodów, poszukać przyszłych pracodawców, znaleźć miejsca praktyk.

W budynku głównym szkoły gimnazjaliści zwiedzali pracownię elektroniczną, pachnącą jeszcze nowością pracownię hotelarską – recepcję hotelową. W jednej z sal czekała na nich prezentacja liceum o profilu policyjno-prawnym – można było porozmawiać z policjantami o przedmiotach kierunkowych i specyfice pracy w policji. W sali liceum o przysposobieniu wojskowym można było między innymi obejrzeć zdjęcia z survivalowego obozu wojskowego, poskładać karabin, przymierzyć hełm czy „uratować” poszkodowanego na froncie. Gimnazjaliści gościli również na prezentacjach technikum mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym (pokaz strażacki) i zawodu sprzedawcy, odwiedzili pracownie informatyczne, bibliotekę i pracownie języków obcych.

Mamy ogromną nadzieję, że spotkamy się z naszymi gośćmi we wrześniu – zapraszamy wszystkich zdecydowanych i niezdecydowanych – każdy znajdzie coś dla siebie!

Do zobaczenia smile

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!