MAHLE w "Dwójce”

W dniach 8, 9 lutego br. ponad stu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięło udział w szkoleniu prowadzonym przez przedstawiciela firmy MAHLE Polska Sp. z o.o. Pana Macieja Hadrysia.

Najbliższą siedzibą firmy MAHLE jest Krotoszyn. Na terenie zakładu powstają m.in.: tuleje cylindrowe dla samochodów ciężarowych i osobowych, tuleje wielkogabarytowe, zestawy cylindrowo- tłokowe (zestawy naprawcze), prowadnice zaworowe, wkładki tłokowe, tłoki i zawory.

Uczniowie, uczący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych, mieli możliwość zapoznać się z podstawową działalnością firmy MAHLE oraz:

  • budową i eksploatacją części silnikowych oraz filtrów,
  • nowymi produktami firmy: turbosprężarkami, przepływomierzami powietrza,
  • zasadami kontroli jakości swoich produktów.

Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość nie tylko poszerzyć swoje wiadomości, ale także wygrać drobne gadżety i firmowe ubrania robocze MAHLE. Każdy otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Współpracę z firmą MAHLE, jako przyszłym potencjalnym pracodawcą naszych uczniów, nawiązał i spotkanie przygotował pan Zbigniew Rychter – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd