XXX Festiwalu Piosenki Francuskiej w Poznaniu

Nasza uczennica Anna Kręc z klasy czwartej technikum hotelarskiego reprezentowała naszą szkołę w XXX Festiwalu Piosenki Francuskiej, który odbył się II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Podczas festiwalu, który odbył się 10 marca 2012 roku, Ania zaśpiewała piosenkę „C’est pour toi” z repertuaru Céline Dion.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski: Konina, Rawicza, Kalisza, Gniezna, Poznania, Piły, Zbąszynka, Nowego Tomyśla, Śremu, Zbąszynia, Tulc, Pakosławia i Jarocina.

Przewodniczącym jury był pan Wojciech Michalski, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych. w skład jury weszli również: pani Mariola Samulska-Musiał, Dyrektor Domu Bretanii, pani Elżbieta Tchórz, starszy wykładowca Alliance Française i pan Antoni Urban, profesor Policealnego Studium Piosenkarskiego przy Zespole Szkół Muzycznych.

Poziom festiwalu był bardzo wysoki i wyrównany. Uczniowie prezentowali różnorodne piosenki francuskie współczesne i te trochę już zapomniane.

Iwona Dropik,
nauczycielka języka francuskiego

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!