Nowa recepcja w ponadgimnazjalnej „Dwójce”

9 marca 2012 w naszej szkole oddano do użytku recepcję hotelową. Pracownia będzie służyła uczniom technikum hotelarskiego. Mają się w niej odbywać zajęcia poświęcone obsłudze gościa hotelowego w recepcji. Klasa została wyposażona w ladę recepcyjną, komputer, drukarkę, telefon i fax. Młodzież będzie mogła doskonalić swoje zawodowe umiejętności m.in. przyjmowanie do hotelu VIP – ów, obsługa systemów rezerwacji czy komunikowanie się z gościem hotelowym.

Na potrzeby nowej pracowni zaadaptowane zostało pomieszczenie dawnej szatni wychowania fizycznego. Sala została przygotowana ze środków własnych szkoły. W jej stworzenie zaangażowali się nauczyciele i pracownicy szkoły. W naszej szkole brakowało dotąd pracowni hotelarskiej – mówi Witold Bierła – dyrektor ZSP nr 2. Zamierzamy w najbliższych miesiącach rozpocząć modernizację następnych pomieszczeń. Mam nadzieję, że już we wrześniu uczniowie technikum hotelarskiego będą mieli do swojej dyspozycji pokój hotelowy z łazienką, a także, o ile uda nam się pozyskać sponsorów, salę obsługi klientów. Bez wątpienia będzie to doskonała pomoc dydaktyczna.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd