Lider Ortografii

Dnia 29.02.2012r. w ZSP Nr 2 w Jarocinie odbyła się druga edycja szkolnego konkursu „Lider Ortografii Angielskiej i Niemieckiej”. Celem współzawodnictwa, którego organizatorami byli nauczyciele języków obcych uczący w szkole, było podnoszenie umiejętności językowych uczniów, w szczególności w zakresie pisowni.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II i III technikum oraz I i II liceum ogólnokształcącego. Do rywalizacji przystąpiło 40 uczniów: 28 walczyło o tytuł najlepszego w języku angielskim i 22 w języku niemieckim.

Zadanie uczniów polegało na uzupełnieniu luk odpowiednio w tekstach angielskim i niemieckim po dwukrotnym ich wysłuchaniu. W wyniku testów przeprowadzonych dla poszczególnych języków listy zwycięzców przedstawiają się następująco:

JĘZYK ANGIELSKI

Lider Ortografii Angielskiej - Dawid Stachowiak kl. I TH/EN

I Wicelider Ortografii Angielskiej - Anna Lewera kl. I LOW

II Wicelider Ortografii Angielskiej - Damian Kowalczyk I TH/EN

JĘZYK NIEMIECKI

Lider Ortografii Niemieckiej - Patrycja Brylewska kl. I LOPP

I Wicelider Ortografii Niemieckiej - Daria Grzemska kl. I TH/EN

II Wicelider Ortografii Niemieckiej - Weronika Kulińska kl. II TH

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd