Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

Jak co roku uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie wzięli udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom" zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jarocinie. Zawody zostały rozegrane 14 marca 2012 roku w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie w trzech kategoriach szkół tj. podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalnej.

Zespół Szkół Ponadgimnazjanych nr 2 w Jarocinie w swojej kategorii wystawił drużynę złożoną z 2 uczniów, którzy wykazali się ogromną wiedzą z historii, wyposażenia i przepisów pożarniczych. Byli to Damian Pacholak i Mateusz Komorniczak.

Podobnie jak na etapie gminnym walka o czołowe lokaty była zacięta i zakończyła się dogrywką o 2 i 3 miejsce. O wyrównanym poziomie wiedzy poszczególnych uczestników może świadczyć fakt, iż zdobywca pierwszego miejsca uzyskał łącznie 1 punkt więcej od uczniów, którzy zajęli lokatę 2 i 3.

Uczeń naszej "Dwójki" Damian Pacholak po raz kolejny potwierdził swoją wiedzę, zajmując ostatecznie 3 miejsce, co niestety nie wystarczyło do zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego w/w imprezy.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd