Pokazali język

Już po raz dwunasty Wyższe Szkoły Bankowe zorganizowały konkurs „Pokaż nam język”. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu on-line. Z naszej szkoły w tym roku udział wzięła rekordowa liczba uczniów – aż 221 osób rozwiązało test! Ogółem w całym kraju w konkursie wystartowało prawie 13 000 uczniów, zarejestrowanych było prawie 500 szkół. Do wyboru adepci języków obcych mieli języki angielski, niemiecki i francuski.

Do etapu regionalnego (półfinał) zakwalifikowali się:

  • Anna Lewera (I LOW) i Magdalena Szymczyk (II LOW) – język angielski
  • Sebastian Homa (I LOPP) i Marcin Nowicki (I LOW) – język niemiecki.

W środę, 4. kwietnia, uczniowie pojechali zatem do Poznania. W tamtejszej Wyższej Szkole Bankowej odbył się jeden z półfinałów regionalnych, których w całym kraju było 9. Ania, Magda, Sebastian i Marcin rozwiązywali test z zakresu danego języka, ale również kulturoznawstwa danego obszaru językowego. Ich konkurenci przyjechali z różnych wielkopolskich (i nie tylko) miejscowości, takich jak Kalisz, Gniezno, Leszno, Kutno, Inowrocław, Piła, Sokołów Podlaski czy Zduny. Najlepsi z każdego języka przechodzili do debaty finałowej, poświęconej promocji krajów i miast.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszym „delegatom” do Poznania gratulujemy udziału w potyczkach, i życzymy radości z nauki języków obcych oraz sukcesów w kolejnych konkursach smile

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!