Akcja fundacji "Ogród Marzeń"

W dniu 25.03.2012 r. odbyła się kolejna akcja fundacji „Ogród Marzeń”, w której również wzięli udział uczniowie ZSP NR 2 w Jarocinie.

Uczniowie – wolontariusze – nie tylko zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację dzieci oraz młodych ludzi z naszego terenu, ale również przedstawili program artystyczny w JOK-u.

Weseli ogrodnicy z naszej szkoły już od godzin rannych zbierali pieniądze na ulicach, przed sklepami, przy kościołach:

  • Parafia Jarocin – św. Antoniego – uczniowie IILOW – Natalia Ulatowska, Zosia Cegła, Dajana Dunaj, Sandra Walczak, Julita Krosta, Piotr Adamkiewicz
  • Parafia Jarocin – św. Chrystusa Króla – uczniowie IITH – Żaneta Marciniak, Angelika Czajka, Natasza Majewska, Martyna Stasik, Zuzanna Pierzchała oraz uczniowie I LOPP – Kinga Łokietek, Patrycja Brylewska, Sylwia Marczewska, Sylwia Golińska, Agnieszka Szpitalniak, Agnieszka Szymańska
  • Parafia w Mieszkowie – Uczniowie III TE/TEN – Jakub Jańczak, Jakub Sierański - Parafia w Golinie – Uczniowie II LOPP – Agata Gęściak, Adrianna Wojtasiak, II TPS/TE – Szymon Kubiak
  • Parafia w Witaszycach – Uczennica III TH – Monika Potarzycka
  • Parafia w Magnuszewicach – Uczennica II TH – Kasia Binder

Akcja to nie tylko zbieranie pieniędzy, ale również wiele imprez, o godz. 14.30 na parkingu przed Kauflandem zrobiliśmy wspólne zdjęcie, odbyła się parada motocykli oraz pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez Państwową Straż Pożarną w Jarocinie. Od godz. 15.30 w JOK-u rozpoczęły się koncerty, pokazy, warsztaty dla dzieci.

Na początek w wielkim stresie wystąpiły nasza uczennice – Anna Kręc – IV THa, Anna Witasik II THa, Kinga Łokietek I LOPP. Następnie z udziałem gitar mogliśmy słuchać Eweliny Kobusińskiej II LOW, Kingi Łokietek I LOPP, Margarety Matyjewicz I LOPP oraz Tobiasza Marzyńskiego I LOW.

Po krótkiej przerwie wypełnionej przez występy innych szkół – ponowny występ naszych uczniów. Bardzo profesjonalnie zagrał zespół IMPERFECT SYSTEM : Eryk Stęclik – II TH/TEN, Kacper Ziętek – II LOPP, Adrian Miaskowski – II LOW.

Na zakończenie rozładował emocje występ Bartka Żwawiaka z III LOW z muzyką Hip-Hop + Bit-Box. Koncerty trwały dalej i młodzież bawiła się w ich rytmie, zmęczeni wolontariusze wraz z opiekunem Hanną Wardeńską powędrowali do domu.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim, którzy wsparli tak szczytny cel tej akcji smile

Hanna Wardeńska

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd