XXXV Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

W dniach od 29 – 30 marca 2012 roku dwaj uczniowie z klasy III TEN – Technikum Elektronicznego wzięli udział w XXXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej we Wałbrzychu. Olimpiada rozgrywa się w 5 grupach: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, teleinformatycznej i elektronice medycznej.

Celem Olimpiady jest:

  • Rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowania wiedzą elektryczną i elektroniczną.
  • Współzawodnictwo pomiędzy uczniami szkoły i na poziomie międzyszkolnym.
  • Upowszechnienie kultury technicznej oraz nowych trendów i rozwiązań.
  • Wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami – opiekunami z różnych szkół oraz współpraca pomiędzy szkołami i ośrodkami akademickimi.

W tegorocznej Olimpiadzie brało udział 306 uczestników z całej Polski jak również uczestnicy z Ukrainy.

Uczniowie z naszej szkoły startowali w grupie elektronicznej, w której za zadanie mieli rozwiązanie 50 pytań testowych z dziedziny elektrotechniki, elektroniki analogowej i cyfrowej stosowanej w codziennym życiu wykorzystywanej w wielu układach elektronicznych. Udział w olimpiadzie pozwolił na nawiązanie rywalizacji z młodzieżą z innych szkół technicznych oraz na współpracę z wyższymi uczelniami.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd