Milion dla "Dwójki"

Od 1 września 2012 roku w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie będzie realizowany projekt „Znajdę pracę po szkole zawodowej” o wartości miliona złotych. Został on przygotowany we współpracy z firmą STW Finanse z Poznania i otrzymał dofinansowanie ze środków EFS w wysokości 923 000 złotych.

Projekt będzie realizowany przez dwa kolejne lata szkolne. Jego celem jest dostosowanie oferty edukacyjnej szkoły do potrzeb wielkopolskiego rynku pracy oraz podniesienie umiejętności uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. W ramach projektu uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach dodatkowych z matematyki, języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Oprócz tego odbywać się będą zajęcia poświęcone odnawialnym źródłom energii, zajęcia z profilaktyki uzależnień oraz spotkania z doradcą zawodowym. Ponadto zostaną zorganizowane kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe młodzieży: kursy obsługi kas fiskalnych, kursy spawania metodą TIG i MAG, kursy obrabiarek sterowanych numerycznie, kursy na uprawnienie elektryczne do 1 Kv. W ramach projektu uczniowie będą wyjeżdżali na wizyty studyjne do nowoczesnych zakładów pracy oraz dobywali staże.

Cieszę się, że projekt „Znajdę pracę po szkole zawodowej” będzie realizowany w naszej szkole od września – powiedział Witold Bierła – dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie - Dzięki niemu uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności językowe i matematyczne. Ponadto udział w projekcie to doskonała okazja do zdobycia dodatkowych uprawnień, bardzo poszukiwanych na rynku pracy.

Dzięki realizacji projektu szkoła wzbogaci się o kasy fiskalne, czytniki kodów kreskowych, tablice interaktywne, notebooki.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!