Sukces uczniów z "Dwójki"

W dniu 12 kwietnia 2012 roku został przeprowadzony w Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie finał regionalny XII Ogólnopolskiego „Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych.” W konkursie wzięło udział 7 reprezentacji z Cechów zrzeszonych przy Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu. W sumie było 35 uczniów. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie do Krotoszyna udało się 7 uczniów – zwycięzców etapu szkolnego. Reprezentowali oni Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiadomości z prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy. Miało to na celu wyłonienie sześciu najlepszych do ścisłego finału. Aż 4 uczniów z jarocińskiej „dwójki” zakwalifikowało się do finałowej szóstki. Byli to: Jagoda Kanafa, Marzena Pomsta, Bartosz Lewandowski i Marcin Matuszewski.

W ścisłym finale uczniowie odpowiadali na pytania z prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, przepisów przeciwpożarowych, pomocy przedmedycznej oraz z zakresu przepisów bhp branżowych. W tym etapie najlepsza okazała się uczennica ZSP nr 2 w Jarocinie - Jagoda Kanafa zajmując I miejsce i tym samym zagwarantowała sobie wejście do finału ogólnopolskiego konkursu, który się odbędzie 18 maja 2012 roku w Warszawie. Na podium, na III miejscu, znalazł się także uczeń ZSP nr w Jarocinie - Bartosz Lewandowski. Uczniowie ze ścisłego finału otrzymali nagrody rzeczowe – mp4, plecaki firmowe, torby podróżne, książki. Wszyscy biorący udział w etapie regionalnym konkursu w Krotoszynie otrzymali także pamiątkowe dyplomy oraz zestawy upominków ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Dodatkowo, reprezentacja z Jarocina zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej otrzymując puchar oraz pamiątkowy dyplom, który od organizatorów przyjęli Starszy Cechu Rzemiosł Różnych – Jacek Dutkiewicz, nauczyciel ZSP nr 2 Katarzyna Uniejewska – przygotowujący uczniów do konkursu oraz Jagoda Kanafa – przedstawiciel drużyny uczniów.

Wyniki konkursu nas bardzo zadowoliły – I miejsce indywidualnie i I miejsce drużynowo to naprawdę wieki sukces uczniów jarocińskiej „DWÓJKI”.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!